37117.550.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37117.550.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 17" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 58%;COTTON - 28%;POLYESTER CHENILLE - 14% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Dark Blue |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37117.550.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37117.550.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37117.550.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 17" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 58%;COTTON - 28%;POLYESTER CHENILLE - 14% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Dark Blue |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Original: $145.69
-65%$145.69
$50.99Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37117.550.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 17" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 58%;COTTON - 28%;POLYESTER CHENILLE - 14% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Dark Blue |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |




















