37127.5.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37127.5.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 8.26" |
| Horz. Repeat | 6.88" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYACRYLIC - 50%;POLYESTER - 50% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Ivory |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37127.5.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37127.5.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37127.5.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 8.26" |
| Horz. Repeat | 6.88" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYACRYLIC - 50%;POLYESTER - 50% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Ivory |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Original: $153.56
-65%$153.56
$53.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37127.5.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 8.26" |
| Horz. Repeat | 6.88" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYACRYLIC - 50%;POLYESTER - 50% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Ivory |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |




















