37178.1511.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37178.1511.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 11.9" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 69%;COTTON - 31% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Light Grey |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37178.1511.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37178.1511.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37178.1511.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 11.9" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 69%;COTTON - 31% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Light Grey |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37178.1511.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 11.9" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 69%;COTTON - 31% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Light Grey |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |




















