37204.5.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37204.5.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 58%;POLYESTER - 42% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37204.5.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37204.5.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37204.5.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 58%;POLYESTER - 42% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37204.5.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 58%;POLYESTER - 42% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |




















