37381.51.0 | Marari Linen, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37381.51.0 |
| Pattern Name | Marari Linen |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 52.95" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 70%;COTTON - 30% |
| Finish | |
| Clean Code | W |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37381.51.0 | Marari Linen, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
37381.51.0 | Marari Linen, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37381.51.0 |
| Pattern Name | Marari Linen |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 52.95" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 70%;COTTON - 30% |
| Finish | |
| Clean Code | W |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
Original: $163.80
-65%$163.80
$57.33Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37381.51.0 |
| Pattern Name | Marari Linen |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 52.95" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 70%;COTTON - 30% |
| Finish | |
| Clean Code | W |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |




















