37392.15.0 | Kravet Basics, Mckenna Checks & Stripes - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 37392.15.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Mckenna Checks & Stripes |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 53%;POLYESTER - 47% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37392.15.0 | Kravet Basics, Mckenna Checks & Stripes - Kravet Basics Fabric
37392.15.0 | Kravet Basics, Mckenna Checks & Stripes - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 37392.15.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Mckenna Checks & Stripes |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 53%;POLYESTER - 47% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Original: $147.26
-65%$147.26
$51.54Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 37392.15.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Mckenna Checks & Stripes |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 53%;POLYESTER - 47% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |




















