37394.13.0 | Jesse, Posh Chenilles - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37394.13.0 |
| Pattern Name | Jesse |
| Collection | Posh Chenilles |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | FILAMENT POLYESTER - 77%;SPUN POLYESTER - 23% |
| Finish | CALENDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Chenille |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37394.13.0 | Jesse, Posh Chenilles - Kravet Smart Fabric
37394.13.0 | Jesse, Posh Chenilles - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37394.13.0 |
| Pattern Name | Jesse |
| Collection | Posh Chenilles |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | FILAMENT POLYESTER - 77%;SPUN POLYESTER - 23% |
| Finish | CALENDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Chenille |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37394.13.0 |
| Pattern Name | Jesse |
| Collection | Posh Chenilles |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | FILAMENT POLYESTER - 77%;SPUN POLYESTER - 23% |
| Finish | CALENDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Chenille |
| Notes | 0 |




















