37452.516.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37452.516.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 6.875" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 74%;COTTON - 13%;LINEN - 7%;RAYON - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Taupe |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37452.516.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37452.516.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37452.516.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 6.875" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 74%;COTTON - 13%;LINEN - 7%;RAYON - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Taupe |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37452.516.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 6.875" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 74%;COTTON - 13%;LINEN - 7%;RAYON - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Taupe |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |




















