37457.54.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37457.54.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 15" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 83%;COTTON - 17% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37457.54.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37457.54.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37457.54.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 15" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 83%;COTTON - 17% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37457.54.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 15" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 83%;COTTON - 17% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |




















