37461.511.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37461.511.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 3.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37461.511.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37461.511.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37461.511.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 3.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Original: $147.26
-65%$147.26
$51.54Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37461.511.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 3.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |




















