37466.51.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37466.51.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 2.36" |
| Horz. Repeat | 2.36" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 70%;COTTON - 15%;POLYESTER - 15% |
| Finish | STEAMED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Diamond/Ogee |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37466.51.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37466.51.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37466.51.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 2.36" |
| Horz. Repeat | 2.36" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 70%;COTTON - 15%;POLYESTER - 15% |
| Finish | STEAMED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Diamond/Ogee |
| Notes | 0 |
Original: $173.25
-65%$173.25
$60.64Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37466.51.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 2.36" |
| Horz. Repeat | 2.36" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 70%;COTTON - 15%;POLYESTER - 15% |
| Finish | STEAMED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Diamond/Ogee |
| Notes | 0 |




















