37477.511.0 | Kravet Design, - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37477.511.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 27.5" |
| Horz. Repeat | 13.77" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 62%;VISCOSE - 35%;COTTON - 3% |
| Finish | BRUSHED ;LATEX BACKED ;SHEARED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Turquoise |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37477.511.0 | Kravet Design, - Kravet Design Fabric
37477.511.0 | Kravet Design, - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37477.511.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 27.5" |
| Horz. Repeat | 13.77" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 62%;VISCOSE - 35%;COTTON - 3% |
| Finish | BRUSHED ;LATEX BACKED ;SHEARED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Turquoise |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Original: $218.93
-65%$218.93
$76.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37477.511.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 27.5" |
| Horz. Repeat | 13.77" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 62%;VISCOSE - 35%;COTTON - 3% |
| Finish | BRUSHED ;LATEX BACKED ;SHEARED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Turquoise |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |




















