37503.155.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37503.155.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 59%;COTTON - 31%;RAYON - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Light Blue |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37503.155.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
37503.155.0 | Kravet Design, Woven Colors - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37503.155.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 59%;COTTON - 31%;RAYON - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Light Blue |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37503.155.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Woven Colors |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 59%;COTTON - 31%;RAYON - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Light Blue |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |




















