37528.5.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37528.5.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 47%;COTTON - 44%;POLYESTER - 9% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37528.5.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
37528.5.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37528.5.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 47%;COTTON - 44%;POLYESTER - 9% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37528.5.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 47%;COTTON - 44%;POLYESTER - 9% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |




















