37612.13.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37612.13.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 2" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 93%;POLYESTER - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37612.13.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
37612.13.0 | Sonata - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37612.13.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 2" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 93%;POLYESTER - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37612.13.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Sonata |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 2" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED OLEFIN - 93%;POLYESTER - 7% |
| Finish | |
| Clean Code | WS B |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | BLEACH CLEANABLE |




















