37625.50.0 | Mendoza Linen, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37625.50.0 |
| Pattern Name | Mendoza Linen |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | Colours may vary from batch to batch;Plain |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37625.50.0 | Mendoza Linen, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
37625.50.0 | Mendoza Linen, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37625.50.0 |
| Pattern Name | Mendoza Linen |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | Colours may vary from batch to batch;Plain |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37625.50.0 |
| Pattern Name | Mendoza Linen |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | Colours may vary from batch to batch;Plain |




















