37630.5.0 | Yacuma, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37630.5.0 |
| Pattern Name | Yacuma |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 31.5" |
| Horz. Repeat | 26.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 55%;LINEN - 45% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | HANDCRAFTED, COLOR VARIATIONS MAY OCCUR |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37630.5.0 | Yacuma, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
37630.5.0 | Yacuma, Alfredo Paredes Cocuyo - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37630.5.0 |
| Pattern Name | Yacuma |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 31.5" |
| Horz. Repeat | 26.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 55%;LINEN - 45% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | HANDCRAFTED, COLOR VARIATIONS MAY OCCUR |
Original: $291.38
-65%$291.38
$101.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37630.5.0 |
| Pattern Name | Yacuma |
| Collection | Alfredo Paredes Cocuyo |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 31.5" |
| Horz. Repeat | 26.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 55%;LINEN - 45% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | HANDCRAFTED, COLOR VARIATIONS MAY OCCUR |




















