5005078 | Fern Tree, Ochre - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5005078 |
| Pattern Name | Fern Tree |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Vertical Repeat | 20 1/2" (52CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Yellow |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5005078 | Fern Tree, Ochre - Schumacher Wallpaper
5005078 | Fern Tree, Ochre - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5005078 |
| Pattern Name | Fern Tree |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Vertical Repeat | 20 1/2" (52CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Yellow |
| Theme | Stripes |
Original: $56.00
-65%$56.00
$19.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5005078 |
| Pattern Name | Fern Tree |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Vertical Repeat | 20 1/2" (52CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Yellow |
| Theme | Stripes |






















