5006058 | Acanthus Stripe Sisal, Olive - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5006058 |
| Pattern Name | Acanthus Stripe Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 11 3/8" (29CM) |
| Vertical Repeat | 5" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5006058 | Acanthus Stripe Sisal, Olive - Schumacher Wallpaper
5006058 | Acanthus Stripe Sisal, Olive - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5006058 |
| Pattern Name | Acanthus Stripe Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 11 3/8" (29CM) |
| Vertical Repeat | 5" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Original: $171.50
-65%$171.50
$60.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5006058 |
| Pattern Name | Acanthus Stripe Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 11 3/8" (29CM) |
| Vertical Repeat | 5" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |






















