5008275 | Ovington Sisal, Celadon - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5008275 |
| Pattern Name | Ovington Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 33 1/2" (85CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 33 3/4" (86CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/4" (31CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Lattice |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5008275 | Ovington Sisal, Celadon - Schumacher Wallpaper
5008275 | Ovington Sisal, Celadon - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5008275 |
| Pattern Name | Ovington Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 33 1/2" (85CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 33 3/4" (86CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/4" (31CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Lattice |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5008275 |
| Pattern Name | Ovington Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 33 1/2" (85CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 33 3/4" (86CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/4" (31CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Lattice |






















