5008937 | Octavia Sisal, Golden Plum - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5008937 |
| Pattern Name | Octavia Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 11 1/4" (29CM) |
| Vertical Repeat | 11 3/4" (30CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Lattice |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






5008937 | Octavia Sisal, Golden Plum - Schumacher Wallpaper
5008937 | Octavia Sisal, Golden Plum - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5008937 |
| Pattern Name | Octavia Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 11 1/4" (29CM) |
| Vertical Repeat | 11 3/4" (30CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Lattice |
Original: $171.50
-65%$171.50
$60.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5008937 |
| Pattern Name | Octavia Sisal |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 34" (86CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 11 1/4" (29CM) |
| Vertical Repeat | 11 3/4" (30CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Lattice |






















