5012924 | Tiger Palm Silhouette, Mediterrean Spice - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5012924 |
| Pattern Name | Tiger Palm Silhouette |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 14 7/8" (38CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Orange |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




5012924 | Tiger Palm Silhouette, Mediterrean Spice - Schumacher Wallpaper
5012924 | Tiger Palm Silhouette, Mediterrean Spice - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5012924 |
| Pattern Name | Tiger Palm Silhouette |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 14 7/8" (38CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Orange |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5012924 |
| Pattern Name | Tiger Palm Silhouette |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 14 7/8" (38CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Orange |
| Theme | Tropical |






















