5014470 | Butcher String, Red And White On Ivory - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5014470 |
| Pattern Name | Butcher String |
| Collection | Charlap Hyman & Herrero |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Scroll |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5014470 | Butcher String, Red And White On Ivory - Schumacher Wallpaper
5014470 | Butcher String, Red And White On Ivory - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5014470 |
| Pattern Name | Butcher String |
| Collection | Charlap Hyman & Herrero |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Scroll |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5014470 |
| Pattern Name | Butcher String |
| Collection | Charlap Hyman & Herrero |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Scroll |






















