5014776 | Acanthus Stripe, Metallic On Sage - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5014776 |
| Pattern Name | Acanthus Stripe |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Vertical Repeat | 5" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




5014776 | Acanthus Stripe, Metallic On Sage - Schumacher Wallpaper
5014776 | Acanthus Stripe, Metallic On Sage - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5014776 |
| Pattern Name | Acanthus Stripe |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Vertical Repeat | 5" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5014776 |
| Pattern Name | Acanthus Stripe |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Vertical Repeat | 5" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |






















