5017153 | Valiant, Charcoal - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017153 |
| Pattern Name | Valiant |
| Color Name | Charcoal |
| Collection | Colette Cosentino |
| Width | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 80 1/2" (204CM) |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Match | HALF DROP |
| Minimum Order Quantity | 10yds |
| Order Increments | 10yds |
| Roll Size | 10yds = 10 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Grey |
| Theme | Distressed Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






5017153 | Valiant, Charcoal - Schumacher Wallpaper
5017153 | Valiant, Charcoal - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017153 |
| Pattern Name | Valiant |
| Color Name | Charcoal |
| Collection | Colette Cosentino |
| Width | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 80 1/2" (204CM) |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Match | HALF DROP |
| Minimum Order Quantity | 10yds |
| Order Increments | 10yds |
| Roll Size | 10yds = 10 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Grey |
| Theme | Distressed Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017153 |
| Pattern Name | Valiant |
| Color Name | Charcoal |
| Collection | Colette Cosentino |
| Width | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 80 1/2" (204CM) |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Match | HALF DROP |
| Minimum Order Quantity | 10yds |
| Order Increments | 10yds |
| Roll Size | 10yds = 10 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Grey |
| Theme | Distressed Textures |






















