5017450 | Cassia Silk Stripe Wallcovering, Neutral - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017450 |
| Pattern Name | Cassia Silk Stripe Wallcovering |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 34" (86CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Vertical Repeat | 25" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5017450 | Cassia Silk Stripe Wallcovering, Neutral - Schumacher Wallpaper
5017450 | Cassia Silk Stripe Wallcovering, Neutral - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017450 |
| Pattern Name | Cassia Silk Stripe Wallcovering |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 34" (86CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Vertical Repeat | 25" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017450 |
| Pattern Name | Cassia Silk Stripe Wallcovering |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 34" (86CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Vertical Repeat | 25" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 8 |
| Order Increments | 8 |
| Yards Per Roll | 8.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |






















