5017620 | Chiang Mai Dragon Silhouette Raffia, Terracotta - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017620 |
| Pattern Name | Chiang Mai Dragon Silhouette Raffia |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 33 1/2" (85CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 33 1/2" (85CM) |
| Vertical Repeat | 59 1/2" (151CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




5017620 | Chiang Mai Dragon Silhouette Raffia, Terracotta - Schumacher Wallpaper
5017620 | Chiang Mai Dragon Silhouette Raffia, Terracotta - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017620 |
| Pattern Name | Chiang Mai Dragon Silhouette Raffia |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 33 1/2" (85CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 33 1/2" (85CM) |
| Vertical Repeat | 59 1/2" (151CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017620 |
| Pattern Name | Chiang Mai Dragon Silhouette Raffia |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 33 1/2" (85CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 33 1/2" (85CM) |
| Vertical Repeat | 59 1/2" (151CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Orange |
| Theme | Chinoiserie |












