5017661 | Moira Hand Print, Blue & Red - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017661 |
| Pattern Name | Moira Hand Print |
| Color Name | Blue & Red |
| Collection | Prairie |
| Width | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/2" (4CM) |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 9yds |
| Order Increments | 9yds |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Red |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






5017661 | Moira Hand Print, Blue & Red - Schumacher Wallpaper
5017661 | Moira Hand Print, Blue & Red - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017661 |
| Pattern Name | Moira Hand Print |
| Color Name | Blue & Red |
| Collection | Prairie |
| Width | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/2" (4CM) |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 9yds |
| Order Increments | 9yds |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Red |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017661 |
| Pattern Name | Moira Hand Print |
| Color Name | Blue & Red |
| Collection | Prairie |
| Width | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/2" (4CM) |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 9yds |
| Order Increments | 9yds |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Pretrimed | N |
| Color | Red |
| Theme | Floral |






















