5017750 | Tyninghame Trellis, Sage - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017750 |
| Pattern Name | Tyninghame Trellis |
| Collection | A Country Life |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9" (23CM) |
| Vertical Repeat | 12 5/8" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5017750 | Tyninghame Trellis, Sage - Schumacher Wallpaper
5017750 | Tyninghame Trellis, Sage - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017750 |
| Pattern Name | Tyninghame Trellis |
| Collection | A Country Life |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9" (23CM) |
| Vertical Repeat | 12 5/8" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017750 |
| Pattern Name | Tyninghame Trellis |
| Collection | A Country Life |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9" (23CM) |
| Vertical Repeat | 12 5/8" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 9 |
| Order Increments | 9 |
| Roll Size | 9yds = 9 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Trellis |






















