5017980 | Poppy Print, Rose & Grass - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017980 |
| Pattern Name | Poppy Print |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 9" (23CM) |
| Vertical Repeat | 24 1/2" (62CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Pink |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






5017980 | Poppy Print, Rose & Grass - Schumacher Wallpaper
5017980 | Poppy Print, Rose & Grass - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017980 |
| Pattern Name | Poppy Print |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 9" (23CM) |
| Vertical Repeat | 24 1/2" (62CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Pink |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5017980 |
| Pattern Name | Poppy Print |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 9" (23CM) |
| Vertical Repeat | 24 1/2" (62CM) |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Pink |
| Theme | Floral |






















