5018002 | Bonsai Tree, Neutral - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5018002 |
| Pattern Name | Bonsai Tree |
| Collection | Japonisme |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 11 |
| Order Increments | 11 |
| Roll Size | 11yds = 11 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Gold |
| Theme | Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




5018002 | Bonsai Tree, Neutral - Schumacher Wallpaper
5018002 | Bonsai Tree, Neutral - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5018002 |
| Pattern Name | Bonsai Tree |
| Collection | Japonisme |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 11 |
| Order Increments | 11 |
| Roll Size | 11yds = 11 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Gold |
| Theme | Chinoiserie |
Original: $42.00
-65%$42.00
$14.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5018002 |
| Pattern Name | Bonsai Tree |
| Collection | Japonisme |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 11 |
| Order Increments | 11 |
| Roll Size | 11yds = 11 yard roll. |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Color | Gold |
| Theme | Chinoiserie |












