5018140 | Summerville Stripe, Currant - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5018140 |
| Pattern Name | Summerville Stripe |
| Collection | Striped Wallcoverings |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 30" (76CM) |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5018140 | Summerville Stripe, Currant - Schumacher Wallpaper
5018140 | Summerville Stripe, Currant - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5018140 |
| Pattern Name | Summerville Stripe |
| Collection | Striped Wallcoverings |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 30" (76CM) |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Stripes |
Original: $38.50
-65%$38.50
$13.47Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5018140 |
| Pattern Name | Summerville Stripe |
| Collection | Striped Wallcoverings |
| Width | 27" (69CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 30" (76CM) |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Order Increments | 10 |
| Yards Per Roll | 10.0 |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Red |
| Theme | Stripes |






















