6022127.50.0 | Branching Out, Indigo - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022127.50.0 |
| Pattern Name | Branching Out |
| Collection | Lake Hill Performance/Outdoor |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 12.2" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 80%;POLYESTER - 20% |
| Finish | C0 SOIL AND STAIN REPELLENT FINISH ; |
| Clean Code | W |
| Durability | LIGHT |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | INDOOR/OUTDOOR BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6022127.50.0 | Branching Out, Indigo - Donghia Fabric
6022127.50.0 | Branching Out, Indigo - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022127.50.0 |
| Pattern Name | Branching Out |
| Collection | Lake Hill Performance/Outdoor |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 12.2" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 80%;POLYESTER - 20% |
| Finish | C0 SOIL AND STAIN REPELLENT FINISH ; |
| Clean Code | W |
| Durability | LIGHT |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | INDOOR/OUTDOOR BLEACH CLEANABLE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022127.50.0 |
| Pattern Name | Branching Out |
| Collection | Lake Hill Performance/Outdoor |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 12.2" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 80%;POLYESTER - 20% |
| Finish | C0 SOIL AND STAIN REPELLENT FINISH ; |
| Clean Code | W |
| Durability | LIGHT |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | INDOOR/OUTDOOR BLEACH CLEANABLE |




















