6024110.5.0 | Bogolan, Indigo - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6024110.5.0 |
| Pattern Name | Bogolan |
| Collection | Zuri |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 42.5" |
| Horz. Repeat | 55" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 63%;LINEN - 37% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6024110.5.0 | Bogolan, Indigo - Donghia Fabric
6024110.5.0 | Bogolan, Indigo - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6024110.5.0 |
| Pattern Name | Bogolan |
| Collection | Zuri |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 42.5" |
| Horz. Repeat | 55" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 63%;LINEN - 37% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6024110.5.0 |
| Pattern Name | Bogolan |
| Collection | Zuri |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 42.5" |
| Horz. Repeat | 55" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 63%;LINEN - 37% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |




















