69490 | Elliott Brushed Cotton, Cloud - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 69490 |
| Pattern Name | Elliott Brushed Cotton |
| Collection | Perfect Basics: Cotton |
| Width | 55 7/8" (142CM)" |
| Match | PLAIN |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

69490 | Elliott Brushed Cotton, Cloud - Schumacher Fabric
69490 | Elliott Brushed Cotton, Cloud - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 69490 |
| Pattern Name | Elliott Brushed Cotton |
| Collection | Perfect Basics: Cotton |
| Width | 55 7/8" (142CM)" |
| Match | PLAIN |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 69490 |
| Pattern Name | Elliott Brushed Cotton |
| Collection | Perfect Basics: Cotton |
| Width | 55 7/8" (142CM)" |
| Match | PLAIN |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |




















