79791 | Vicente Performance Velvet, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79791 |
| Pattern Name | Vicente Performance Velvet |
| Collection | Natura |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 14 1/6" (36CM) |
| Vertical Repeat | 15 3/4" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% WOOL, 7% VISCOSE, 45% ACRYLIC, 49% POLYESTER |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Blue |
| Theme | Leaf |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




79791 | Vicente Performance Velvet, Indigo - Schumacher Fabric
79791 | Vicente Performance Velvet, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79791 |
| Pattern Name | Vicente Performance Velvet |
| Collection | Natura |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 14 1/6" (36CM) |
| Vertical Repeat | 15 3/4" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% WOOL, 7% VISCOSE, 45% ACRYLIC, 49% POLYESTER |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Blue |
| Theme | Leaf |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79791 |
| Pattern Name | Vicente Performance Velvet |
| Collection | Natura |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 14 1/6" (36CM) |
| Vertical Repeat | 15 3/4" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% WOOL, 7% VISCOSE, 45% ACRYLIC, 49% POLYESTER |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Blue |
| Theme | Leaf |




















