8025101.13.0 | Les Touches Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025101.13.0 |
| Pattern Name | Les Touches Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 12.5" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 52%;VISCOSE - 48% |
| Finish | BRUSHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025101.13.0 | Les Touches Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
8025101.13.0 | Les Touches Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025101.13.0 |
| Pattern Name | Les Touches Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 12.5" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 52%;VISCOSE - 48% |
| Finish | BRUSHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025101.13.0 |
| Pattern Name | Les Touches Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 12.5" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 52%;VISCOSE - 48% |
| Finish | BRUSHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Animal Skin |




















