8025102.55.0 | Flamme Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025102.55.0 |
| Pattern Name | Flamme Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 54.75" |
| Vert. Repeat | 2.5" |
| Horz. Repeat | 9" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 52%;COTTON - 48% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Ikat |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025102.55.0 | Flamme Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
8025102.55.0 | Flamme Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025102.55.0 |
| Pattern Name | Flamme Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 54.75" |
| Vert. Repeat | 2.5" |
| Horz. Repeat | 9" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 52%;COTTON - 48% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Ikat |
Original: $436.28
-65%$436.28
$152.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025102.55.0 |
| Pattern Name | Flamme Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 54.75" |
| Vert. Repeat | 2.5" |
| Horz. Repeat | 9" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 52%;COTTON - 48% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Ikat |




















