8025106.13.0 | Moret Weave, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025106.13.0 |
| Pattern Name | Moret Weave |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 5" |
| Horz. Repeat | 2" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 50%;LINEN - 23%;POLYESTER - 14%;COTTON - 12%;POLYAMIDE - 1% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025106.13.0 | Moret Weave, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
8025106.13.0 | Moret Weave, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025106.13.0 |
| Pattern Name | Moret Weave |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 5" |
| Horz. Repeat | 2" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 50%;LINEN - 23%;POLYESTER - 14%;COTTON - 12%;POLYAMIDE - 1% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Original: $242.55
-65%$242.55
$84.89Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025106.13.0 |
| Pattern Name | Moret Weave |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 5" |
| Horz. Repeat | 2" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 50%;LINEN - 23%;POLYESTER - 14%;COTTON - 12%;POLYAMIDE - 1% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |




















