8025109.55.0 | Garnier Texture, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025109.55.0 |
| Pattern Name | Garnier Texture |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 64%;LINEN - 21%;COTTON - 10%;ACRYLIC - 3%;NYLON - 1%;POLYESTER - 1% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025109.55.0 | Garnier Texture, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
8025109.55.0 | Garnier Texture, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025109.55.0 |
| Pattern Name | Garnier Texture |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 64%;LINEN - 21%;COTTON - 10%;ACRYLIC - 3%;NYLON - 1%;POLYESTER - 1% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025109.55.0 |
| Pattern Name | Garnier Texture |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 64%;LINEN - 21%;COTTON - 10%;ACRYLIC - 3%;NYLON - 1%;POLYESTER - 1% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |




















