8025127.55.0 | Maintenon Print, Jardin De Maclot - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025127.55.0 |
| Pattern Name | Maintenon Print |
| Collection | Jardin De Maclot |
| Width | 51.18" |
| Vert. Repeat | 29.13" |
| Horz. Repeat | 27.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025106;IRON ON THE REVERSE SIDE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025127.55.0 | Maintenon Print, Jardin De Maclot - Brunschwig & Fils Fabric
8025127.55.0 | Maintenon Print, Jardin De Maclot - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025127.55.0 |
| Pattern Name | Maintenon Print |
| Collection | Jardin De Maclot |
| Width | 51.18" |
| Vert. Repeat | 29.13" |
| Horz. Repeat | 27.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025106;IRON ON THE REVERSE SIDE |
Original: $382.73
-65%$382.73
$133.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025127.55.0 |
| Pattern Name | Maintenon Print |
| Collection | Jardin De Maclot |
| Width | 51.18" |
| Vert. Repeat | 29.13" |
| Horz. Repeat | 27.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025106;IRON ON THE REVERSE SIDE |




















