8026100.335.0 | Auvergne Weave, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026100.335.0 |
| Pattern Name | Auvergne Weave |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 27.16" |
| Horz. Repeat | 27.16" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 56%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 14%;LINEN - 10% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Ikat |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8026100.335.0 | Auvergne Weave, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
8026100.335.0 | Auvergne Weave, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026100.335.0 |
| Pattern Name | Auvergne Weave |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 27.16" |
| Horz. Repeat | 27.16" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 56%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 14%;LINEN - 10% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Ikat |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026100.335.0 |
| Pattern Name | Auvergne Weave |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 27.16" |
| Horz. Repeat | 27.16" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 56%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 14%;LINEN - 10% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Ikat |
| Notes | 0 |




















