81615 | Galt Wool Check, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 81615 |
| Pattern Name | Galt Wool Check |
| Collection | A Country Life |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% WOOL |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




81615 | Galt Wool Check, Indigo - Schumacher Fabric
81615 | Galt Wool Check, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 81615 |
| Pattern Name | Galt Wool Check |
| Collection | A Country Life |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% WOOL |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 81615 |
| Pattern Name | Galt Wool Check |
| Collection | A Country Life |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% WOOL |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |




















