82081 | Kalindi Embroidery, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82081 |
| Pattern Name | Kalindi Embroidery |
| Collection | Bohemia |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/5" (34CM) |
| Vertical Repeat | 15 4/5" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% RAYON, 16% POLYESTER, 75% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






82081 | Kalindi Embroidery, Indigo - Schumacher Fabric
82081 | Kalindi Embroidery, Indigo - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82081 |
| Pattern Name | Kalindi Embroidery |
| Collection | Bohemia |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/5" (34CM) |
| Vertical Repeat | 15 4/5" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% RAYON, 16% POLYESTER, 75% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82081 |
| Pattern Name | Kalindi Embroidery |
| Collection | Bohemia |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/5" (34CM) |
| Vertical Repeat | 15 4/5" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% RAYON, 16% POLYESTER, 75% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Diamond/Ogee |




















