82110 | Mirza Ikat Stripe, Blue On Natural - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82110 |
| Pattern Name | Mirza Ikat Stripe |
| Collection | Bohemia |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 17 1/3" (45CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/6" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 47% LINEN, 53% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






82110 | Mirza Ikat Stripe, Blue On Natural - Schumacher Fabric
82110 | Mirza Ikat Stripe, Blue On Natural - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82110 |
| Pattern Name | Mirza Ikat Stripe |
| Collection | Bohemia |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 17 1/3" (45CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/6" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 47% LINEN, 53% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82110 |
| Pattern Name | Mirza Ikat Stripe |
| Collection | Bohemia |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 17 1/3" (45CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/6" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 47% LINEN, 53% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |




















