83787 | Frannie Windowpane, Navy - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83787 |
| Pattern Name | Frannie Windowpane |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Vertical Repeat | 3" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





83787 | Frannie Windowpane, Navy - Schumacher Fabric
83787 | Frannie Windowpane, Navy - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83787 |
| Pattern Name | Frannie Windowpane |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Vertical Repeat | 3" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83787 |
| Pattern Name | Frannie Windowpane |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Vertical Repeat | 3" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |




















