83830 | Desert Wide Stripe, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83830 |
| Pattern Name | Desert Wide Stripe |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRIPE |
| Horizontal Repeat | 51130.0" |
| Vertical Repeat | 6" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 67% POST-CONSUMER POLYSTER, 33% ACRYLIC |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




83830 | Desert Wide Stripe, Sky - Schumacher Fabric
83830 | Desert Wide Stripe, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83830 |
| Pattern Name | Desert Wide Stripe |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRIPE |
| Horizontal Repeat | 51130.0" |
| Vertical Repeat | 6" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 67% POST-CONSUMER POLYSTER, 33% ACRYLIC |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83830 |
| Pattern Name | Desert Wide Stripe |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53 1/2" (136CM)" |
| Match | STRIPE |
| Horizontal Repeat | 51130.0" |
| Vertical Repeat | 6" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 67% POST-CONSUMER POLYSTER, 33% ACRYLIC |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |




















