84791 | Emelie Velvet, Sapphire & Gold - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84791 |
| Pattern Name | Emelie Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 21 1/4" (54CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 29% POLYESTER, 71% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





84791 | Emelie Velvet, Sapphire & Gold - Schumacher Fabric
84791 | Emelie Velvet, Sapphire & Gold - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84791 |
| Pattern Name | Emelie Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 21 1/4" (54CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 29% POLYESTER, 71% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84791 |
| Pattern Name | Emelie Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 21 1/4" (54CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 29% POLYESTER, 71% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |




















