85120 | Birgitta Sheer, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85120 |
| Pattern Name | Birgitta Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 110" (280CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 31 1/2" (80CM) |
| Vertical Repeat | 6 1/4" (16CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Blue |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85120 | Birgitta Sheer, Sky - Schumacher Fabric
85120 | Birgitta Sheer, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85120 |
| Pattern Name | Birgitta Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 110" (280CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 31 1/2" (80CM) |
| Vertical Repeat | 6 1/4" (16CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Blue |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85120 |
| Pattern Name | Birgitta Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 110" (280CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 31 1/2" (80CM) |
| Vertical Repeat | 6 1/4" (16CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Blue |
| Theme | Ethnic |




















