85511 | Pipe Illusion, Bleu - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85511 |
| Pattern Name | Pipe Illusion |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 1 3/8" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 27% POLYESTER, 73% Cotton |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85511 | Pipe Illusion, Bleu - Schumacher Fabric
85511 | Pipe Illusion, Bleu - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85511 |
| Pattern Name | Pipe Illusion |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 1 3/8" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 27% POLYESTER, 73% Cotton |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Original: $304.50
-65%$304.50
$106.57Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85511 |
| Pattern Name | Pipe Illusion |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 1 3/8" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 27% POLYESTER, 73% Cotton |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |




















